Pivo vyrábané na pivovaroch BLONDERBEER

Na pivovaroch spoločnosti TECHIMPEX je možné vyrábať produkciu všetkých  druhov a značiek piva, okrem nealkoholického piva, pretože vyžaduje ďalšie zariadenia. Okrem toho jeden druh piva, v závislosti od množstva a podielu sladu a chmeľu, dosahuje rôzne chute, rovnako ako a koncentráciu alkoholu od mierneho piva s obsahom alkoholu 3,3 – 3,8%, stredne silné pivo s obsahom alkoholu: (alkoholu) 4,4 - 5,0% a až po dosť silné pivo s obsahom alkoholu(alkohol) 6-8%, a na osobitnú objednávku a vyššie.

Stručný opis niektorých pív, ktoré môžete variť na našich pivovaroch:

  • IPA (India Pale Ale) a APA (American Pale Ale) - pivo s významným množstvom rôznych druhov chmeľu. Ľahký slad umožňuje chmeľu, aby sa prejavil v celej svojej kráse. APA a IPA sú dve strany tej istej mince. APA zdôrazňuje aromatickú stránku chmeľu, IPA - chuť, ktorá je typická svojou horkosťou. Dva spôsoby chmelenia poskytujú príležitosti: varenie s chmeľom prináša horkosť, pridávanie chmeľu do fermentačných nádrži - aróma s ovocnými, citrusovými a ihličnatými tónmi.
  • Blonde Ale - farba sa mení, od svetlej po tmavo zlatú; pivo má veľmi dobrú priehľadnosť a tvorí veľkú hustú krémovú penu od bielej až po krémovú farbu. Je charakterizovaná sladovou sladkosťou, jemnou chmeľovou chuťou a bohatou a korenistou arómou chmeľu a sladkého sladu. Obsah alkoholu: 6,0 - 7,5%.
  • American Brown Ale – pivo, ktoré vytvorili americké pivovary, dáva do popredia čokoládu, karamel, orech a údené tóny, ktoré vyvažujú horkú chuť chmeľu. Farba od svetlej do tmavo hnedej, priehľadná. Pena od malej až stredne silnej a od krémovej až po žltohnedú farbu. Obsah alkoholu: 4,3-6,2%.
  • Stout a Porter - napríklad Guinness a Murphy sú suché írske stouty, ak máte radi niečo podobné, môžete si uvariť, ale bude jedinečné. Stouty čerpajú svoju chuť a farbu z praženého jačmeňa. Porter je veľmi podobný stoutu, ale je vyrobený prevažne z nepraženého jačmeňa.
  • Pšeničné pivo - jeden z komerčne najúspešnejších typov pšeničného piva je hefeweisen, podávaný s citrónom, veľmi čerstvý, hodí sa na letnú sezónu.
  • Anglické Ale - sú veľmi populárne a majú vlastnú kultúru varenia a pitia piva.
  • Mexický ležiak - typu Corona, s použitím sladu, ryže a kukurice je klasifikovaný ako pivo Premium American Lager, čiže americký prémiový ležiak. Corona je jedným z najpredávanejších pív po celom svete. Naša spoločnosť môže za príplatok ponúknuť recept na pivo typu Corona, ktoré sme vyvinuli a na našich zariadeniach je možné variť.
  • Európske pivá - väčšinou ležiaky, sú špeciálnym predmetom diskusie; najznámejšie sú belgické pivá, vedľa českých a nemeckých ležiakov.
  • Rôzne iné typy pív.

Cena pivovaru zahŕňa recepty a technológie varenia 4 rôznych druhov piva:

1/ Ležiak jantárovej farby, bol vypracovaný na základe najlepších  českých odrôd Ľahké pivo, klasická česká receptúra - jantárovej farby, obsahuje 4,4% alkoholu a 12% sušiny. Tento druh je najpopulárnejší. Na varenie tohto piva sa používajú len prírodné suroviny, bez akýchkoľvek konzervačných látok, varí sa podľa na klasickej českej technológie, ale s našou iskrou. Aromatický chmeľ a svetlý slad vytvárajú osviežujúci ľahký nápoj. Horký chmeľ dodáva takmer nebadateľnú, ale príjemnú horkosť. Pivo má harmonickú chuť s chmeľovou arómou. Toto pivo sa väčšinou predáva "živé", tj. nie je filtrované. Je treba poznamenať, že toto pivo láka turistov, fanúšikov a znalcov piva do Prahy.

2/ Ležiak zlatej farby bol vypracovaný na základe najlepších nemeckých odrôd Svetlé pivo - nemeckej odrody. Pivo je populárne medzi študentmi a ženami. Táto odroda je podobná našej klasické, českej, ale toto pivo je mäkšie a slabšie, zlatej farby. Obsahuje 3,8% alkoholu a 11% sušiny.

3/ Červené írske pivo Červené pivo, obsah alkoholu 5,4% a 14% sušiny. Pivo je varené z karamelového sladu, "červené" pivo je príjemné vo všetkých aspektoch. Chuť je ľahko pikantná, nádherne jemné a bohaté. Veľmi ho obľubujú ženy.

4/ Čierne írske pivo Čierne pivo, obsah alkoholu 5,7% a 15% sušiny. Karamelový a pražený slad tvorí hlbokú a harmonickú chuť, horký chmeľ dodáva silu a horkosť nápoju. Toto pivo sa varí hlavne v zime. Je to celkom silné pivo. Podobá sa chuti Guinness, ale je mäkšie a jemnejšie, preto sa ľahko pije.

Poznámka: Náš pivovarník - technológ môže vyvinúť ďalšie druhy piva na Vaše želanie a vkus. Stačí nám dať pár fliaš piva, ktoré je populárne v určitom regióne vo Vašej krajine, naši  pivovarníci vykonajú chemickú analýzu vzoriek a vytvoria pivo blízke chuti vzoriek (zahrnuté v cene pivovaru).